Licealiści I LO na musicalu „Cabaret”.

W czwartek, 17 listopada br., klasy pierwsze wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Sztuka,  którą obejrzeli  uczniowie Sienkiewiczówki, to „Cabaret”, jeden z najgłośniejszych musicali świata, który swoją prapremierę miał na Broadwayu w 1966r. Libretto napisał Joe Masteroff, a reżyserii podjął się Paweł Szkotak.

Od pierwszych chwil spektaklu uwagę uczniów zwróciła scenografia –  mieniące się cekiny, klimatyczne lampki, ale przede wszystkim muzyka na żywo. Niesamowita orkiestra urzekła młodzież, na długo zapadły im piosenki takie jak: „Money, money” czy „Don’t tell mama”.

Lata 30. ubiegłego wieku, nocne życie Berlina i… kabaret, czyli miejsce spotkań artystów, czarnych charakterów czy przemysłowców. Wszyscy z nich pragnęli wolności, nonszalanckiego życia i szaleństwa. Była też miłość. Zawiła miłość Sally i Cliff’a. W tle rodzący się nazizm, namiętność i wizja wojny. I to właśnie  muzyka choć na chwilę pozwalała ukoić emocje bohaterów.

Musical „Cabaret”  wywołał wielkie wrażenie na uczniach.  Z pewnością sztuka ta skłoni do wielu refleksji.