LICEALIŚCI PRZECIW LEUKEMII

Uczniowie sześciu klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku spotkali się 23 października 2019 r. z przedstawicielem Fundacji Przeciwko Leukemii. Prelekcja zachęcająca do zostania dawcą szpiku kostnego odbyła się w auli szkoły dzięki inicjatywie wolontariuszy II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Informacje o procedurach pobierania i przeszczepiania szpiku, o warunkach rejestracji, o uprawnieniach i przywilejach dawców przekazał młodzieży Pan Henryk Siegert, który po stracie chorego na białaczkę syna zaangażował się w propagowanie wiedzy na temat chorób hematologicznych.

Niebawem młodzież z malborskich liceów – gotowa ratować ludzkie życie –  zasili szeregi potencjalnych dawców szpiku kostnego.