Jakub Grapentyn – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego – – najlepszym pływakiem w IV Elbląskiej Jesieni Pływackiej Lila Szpaczyńska również z sukcesami !

26 października odbyła się IV edycja zawodów o nazwie Elbląska Jesień Pływacka na pływalni Dolinka w Elblągu. W zawodach rywalizowało 300 zawodników z 15 klubów. Malborski Klub MAL WOPR zajął wysoką – czwartą lokatę w klasyfikacji klubowej. Do sukcesu Klubu przyczynili się  uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku.

Dumą szkoły jest  uczeń  z klasy 1C/ 4 – Jakub Grapentyn, który w klasyfikacji indywidualnej zawodników 14-letnich zajął najwyższe miejsce na podium we wszystkich swoich  startach w czasie tych zawodów.  Gratulujemy Kubie tego sukcesu. Wiemy, iż jest to wynik jego ciężkiej pracy i wytężonych treningów.

Na uznanie zasługuje również uczennica klasy 1A/ 4 – Liliana Szpaczyńska, która zdobyła na tych zawodach 2 medale srebrne oraz 1 złoty. Co więcej,  osiągnęła rekord życiowy w konkurencji  na 100 metrów stylem klasycznym. Brawo!

Podziękowania i gratulacje należą się także trenerkom naszych uczniów Pani Iwonie Ciecholewskiej oraz Dorocie Grzywackiej z MAL WOPR, które pracują z Kubą oraz Lilą na co dzień.