Malbork zamkiem stoi… i życzliwością Muzeum Zamkowego !

Młodzież z oddziału przygotowawczego dla cudzoziemców z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku otrzymała zaproszenie od Działu Edukacji na wycieczkę do zamku. Zajęcia lekcyjne w dniu 26 maja 2022 r. zyskały inny, niż szkolny, wymiar.

Oto rycerz, jakby przeniósł się w wehikule czasu, od stóp do głów w krzyżackim płaszczu.
Od tej chwili średniowiecze zaczęło współistnieć z rzeczywistością za sprawą edukatora muzealnego p. Arkadiusza Dzikowskiego. Opowieści o historii zamku, o życiu w zamkowych murach, o bezcennych dziełach architektury i sztuki ocalonych lub odzyskanych, o rycerskim orężu Wschodu Zachodu Europy, o bursztynach w naturze i w sztuce biżuteryjnej oraz użytkowej zwyciężały mijający czas.

Dziękujemy !

Uczniowie i Nauczyciele !