Michał Warda – pasja i ciężka praca w modelingu.

Michał Warda to tegoroczny maturzysta, który dwa lata temu rozpoczął swoją przygodę z modelingiem.

A wszystko zaczęło się od zdjęcia Michała wstawionego pod koniec 2021 roku na Instagram, które okazało się tak interesujące dla środowiska modowego, że odezwały się do niego agencje z całego świata. Było to nie lada zaskoczenie dla tak młodego człowieka. Pierwszy kontrakt został podpisany z mamą, bo Michał miał wtedy 16 lat , w czerwcu 2021 roku, by już w wakacje wyjechać  do Korei Płd. Jak dziś wspomina nikt nie  przygotował jego do tego wyjazdu, wszystkie pieniądze, które miał ze sobą wydał na taksówkę, którą dojechał do hostelu…

Pierwszy pobyt na azjatyckim kontynencie, bez wsparcia bliskich i jak się okazało agencji, był dla Michała  „lekcją”, którą „odrobił” na kolejnym kontrakcie. Michał nie miał świadomości, że to wyłącznie od niego zależy, czy dostanie pracę w modelingu. Ciągły stres przy co tygodniowym mierzeniu wagi ciała, bardzo duża konkurencja nie ułatwiały pobytu. Castingi odbywały się kilkakrotnie w ciągu dnia, często trwały kilkanaście godzin bez wyżywienia i światła dziennego, słowem były wyczerpujące fizycznie i psychicznie dla młodego człowieka. To doświadczenie niewątpliwie było szkołą życia dla Michała, pozwoliło mu też  wyciągnąć wnioski w dalszych próbach w modelingu.

Kolejny kontrakt Michał  podpisał już osobiście , by po raz kolejny polecieć do Korei Płd, do Seulu ) w czerwcu 2023 roku.  Nauczony wcześniejszymi doświadczeniami  Michał wiedział już jak zadbać o siebie i swój kontrakt. To dało mu szansę zdobycia  lepszej pracy. W tym czasie Michał „zrobił”  pokaz na Seoul fashion week, który jest najważniejszym wydarzeniem modowym na rynku azjatyckim. Michał jest zarówno modelem wybiegowym jak i fotomodelem, co daje mu wiele możliwości w tym zawodzie.

Umiejętne prezentowanie ubrań  w trakcie pokazów mody,  pozowanie w trakcie profesjonalnych sesji zdjęciowych kształtuje wiele kompetencji niezbędnych na obecnym rynku pracy. W aktualnym modelingu to nie tylko znajomość języków obcych, ale również rozwijanie kompetencji interpersonalnych, chęci budowania własnej marki, przedsiębiorczość i zaradność oraz „budowanie” silnej osobowości. Takie kompetencje kształtuje i rozwija Michał, dla którego modeling jest nie tylko  dobrą przygodą, która wiąże się z atrakcyjnymi dochodami w czasie szkolnej lub studenckiej nauki, ale może być pasją na kolejne lata. Poza tym nawet epizodyczne angaże w branży modowej otwierają sporo interesujących znajomości, dostarczają kontaktów, o które ciężko „z zewnątrz”.

Michał planuje po zdanej maturze kontynuację pracy w modelingiem. Jego marzeniem są podróże. Chce również zająć się studiami związanymi z modą lub dziennikarstwem modowym. Interesuje się również fotografią więc być może to jest kierunek, w którym Michał odnajdzie pasję.

Na Moje pytanie do Michała – co dało Ci bycie w modelingu? – Michał odpowiedział, że na pewno motywacja do nauki języków, oraz nabranie pewności siebie przy ciągłej ocenie innych.

Gratulujemy i życzymy Michałowi wiele sukcesów i realizacji planów!