DEBATA KANDYDATÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W związku z zaplanowani na 10.01.2024 r.  wyborami na nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, w dniu 08.01.2024 odbyła się debata pomiędzy uczniami chętnymi do objęcia tego stanowiska.  W debacie udział wzięło 4 kandydatów: Alex Wiloch z klasy 1F, Karolina Ganiacz z klasy 2B, Borys Langowski z klasy 2F oraz Cyprian Piróg z klasy 2A. Publicznością byli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zgromadzeni w auli.

Prowadząca spotkanie- obecna przewodnicząca SU- Marta Majewska na samym początku przypomniała czym jest debata oraz jakie zasady będą obowiązywać podczas szkolnej debaty.  Potem, każdy z kandydatów przedstawił w krótkim wystąpieniu swój program wyborczy.  Następnie przyszła pora na pytania od uczniów z Samorządu Uczniowskiego i publiczności. Debata była transmitowana na żywo na szkolnym profilu na Facebook’u, a więc pytania można było zadawać również online.  Wszyscy kandydaci chętnie odpowiadali na pytania i omawiali swoje plany na zmiany w szkole po wygraniu wyborów.

Na koniec spotkania, prowadząca przypomniała o wtorkowej ciszy wyborczej i zachęciła wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w środę 10 stycznia.