Mini warsztaty w czytelni szkolnej I LO w Malborku.

Jak niewiele trzeba – kartka papieru, zręczne ręce i chęci, by uświetnić ważne uroczystości. Kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w mini warsztatach origami (jap.ori – składać, kami – papier). Przypomnijmy, że origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, jednak intensywny rozwój zawdzięczająca mnichom japońskim.

Inicjatorką spotkania była wolontariuszka, Patrycja Wochna, z klasy 2c. Uczennica jest wszystkim znana z pasji papieroplastycznych, której prace znalazły się już wcześniej na wystawie w bibliotece szkolnej.  Na spotkaniu w czytelni szkolnej, 29 października 2021 roku, uczestnicy mieli za zadanie przygotować kotylion, do wykonania którego pomocny okazał się konkretny schemat. Biało – czerwone kotyliony można wykorzystać w celu uświetnienia Święta Niepodległości…

Podczas pracy nad kotylionami wytworzyła się przemiła atmosfera. Zajęcia miały na celu zachęcenie do samodzielnego tworzenia ozdób papierowych, bo to wycisza i raduje skołatane serce, np. mozolną nauką czy pracą. A poza tym Edukacja jest podróżą.