Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku na niezwykłym spektaklu!

10 października br. uczniowie Sienkiewiczówki (klasa 2d i 1d)  wraz z opiekunami – panią Marią Seibert oraz Izabelą Łukasiewicz – mieli okazję obejrzeć na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku spektakl „Piraci. Musical niesuchy” w wykonaniu Teatru Komedii Valldal.

„Piraci” to metaforyczna podróż o dojrzewaniu i odkrywaniu własnego miejsca w świecie.

To również rozśpiewane, mądre i dowcipne widowisko. Kilkoro nastolatków, niespodziewanie dla samych siebie, wyrusza w rejs i… postanawia zostać piratami. Chcą żyć poza utartymi schematami, na przekór społecznym oczekiwaniom. Jednak – czy tak rzeczywiście się da? I dokąd płynąć, jeśli każdy kierunek rejsu wydaje się bezsensowny? Bardzo często młodzi ludzie borykają się z takimi właśnie problemami, a  musical dawał odpowiedzi i wskazówki, jednocześnie był wyrazem wsparcia dla wszystkich ludzi zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego. Musical pokazał  obraz świata pogrążonego w niepewności, która dla młodych ludzi jest podwójnie trudna, biorąc pod uwagę ich ograniczoną sprawczość.

„Piraci” są muzycznym widowiskiem z ponad 50 postaciami, piękną muzyką inspirowaną celtyckimi brzmieniami i magiczną scenografią, przenoszącą widza w świat morskich opowieści.

Nasi uczniowie mieli  możliwość zobaczyć na żywo grę aktorską i śpiew swoich rówieśników – młodych aktorów. Było to niezwykle cenne dla klasy 2d, która realizuje z panią Seibert innowację – edukację muzyczną, mając w planach przygotowanie własnego spektaklu.

Po spektaklu uczniowie udali się pod pomnik poległych stoczniowców upamiętniający ofiary wydarzeń Grudnia 1970, znajdujący się w pobliżu Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej.