Młodzież z I LO narobiła w Radio Malbork niezłego „Bigosu”

Coraz większą popularnością cieszy się nowy program na antenie Radia Malbork, prowadzony przez młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Marii Seibert. W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz.16.00 młodzi redaktorzy w audycji pod nazwą „Młodzieżowy Bigos” prezentują niezwykle soczyste i smakowite tematy, niekoniecznie kulinarne, które zgodnie z zapowiedzią zmienią smak naszego życia.

„Bigos – staropolska potrawa. Bigos – audycja to dobra zabawa. W garze kapusta i kiełbasa, w radio rozmaitości cała masa” – tak brzmi hasło programu. „Świeże filmy, szczypta psychologii, kromka mitologii, garstka literatury, kawał historii, a to wszystko doprawione aromatyczną muzyką. Można powiedzieć, że wyszedł z tego niezły bigos. Witamy więc Państwa w Programie „Młodzieżowy Bigos”, gdzie nietuzinkowa młodzież rozmawia na nietuzinkowe tematy z różnych beczek” – tak twórcy audycji reklamują ją w swoim dżinglu.

– Praca z młodzieżą daje mi najwięcej satysfakcji, tym bardziej, jak widzę jej chęć działania, kreatywność i super pomysły. Radio Bigos to bardzo ciekawa inicjatywa, którą prowadzę w ramach innowacji pedagogicznej „Rozwój artystyczny inwestycją w przyszłość”. Najbardziej motywująca jest pomysłowość uczniów i coraz większa samodzielność w podejmowanych tematach, niekiedy naprawdę ambitnych. Młodzież najchętniej słucha samej siebie, swoich rówieśników, którzy mają podobne problemy i podobne radości. Wie co modne, co ciekawe, co ją interesuje i mam nadzieję, że w przyszłości Młodzieżowy Bigos będzie takim motywatorem zachęcającym na przykład do czytania książek, chodzenia do kina, słuchania dobrej muzyki, brania udziału w różnych akcjach i imprezach w mieście. Mam również nadzieję, że otworzy nowe możliwości dla twórców naszego programu. Przy tej okazji dziękuję Malborskiemu Centrum kultury i Edukacji oraz całej redakcji Radia Malbork za bardzo owocną współpracę, wsparcie i dobre rady  – relacjonuje Maria Seibert, opiekun „bigosowców”.

 

A „bigosowcy” to grupa młodzieży w składzie: Paula Fiecek, Krzysztof Pazik, Aleksandra Kosiedowska, Jakub Chrzanowski, Klaudia Kunicka, Wiktor Grabowski, Oskar Szczepański, Paweł Szroda, Weronika Bogucka , Julia Mikołajczak oraz Krzysztof Sobuń, Natalia Kołodziejczyk, Ewelina Kujawa, Klaudia Orzechowska,….

 

O młodzieży, dla młodzieży i prowadzone przez młodzież. Taki jest właśnie Młodzieżowy Bigos! Jeszcze raz zachęcamy do słuchania go na antenie Radia Malbork w każdy pierwszy czwartek miesiąca. To już dziś!!!!