MŁODZIEŻOWY KONKURS OBYWATELSKI

Dnia 28.02.2024 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku  wzięli udział w Młodzieżowym Konkursie Obywatelskim pod patronatem Posłów na Sejm RP –

pani Magdaleny Sroki i pana Marka Biernackiego. Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie Pomorski Ruch Obywatelski.

Test wiedzy, z którym musieli się zmierzyć nasi uczniowie, obejmował zagadnienia dotyczące funkcjonowania parlamentaryzmu oraz samorządu terytorialnego w Polsce, obejmował także zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

Najlepiej w zmaganiach konkursowych wypadł Alex Wiloch, uczeń klasy 1f, który zajął 6 miejsce. Jego wynik na tle uczestników ze starszych roczników  należy postrzegać jako zdecydowany sukces. Wyniki pozostałych reprezentantów naszej szkoły były na tyle zadowalające, że wszyscy w ramach nagrody wezmą udział w wycieczce do Warszawy, gdzie główną atrakcją będzie wizyta w Sejmie. GRATULUJEMY!

Rafał Kuziemkowski nauczyciel historii