Mobilizacja klas drugich – Dzień Patrona

Jak każdego roku, w okresie jesiennym, społeczność „Sienkiewiczówki” w sposób szczególny obchodzi Dzień Patrona naszej szkoły, organizując festiwal filmowy. Może nie na taką skalę, co Festiwal w Cannes, czy Wenecji, ale dla młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku imienia Henryka Sienkiewicza jest on równie niezwykły i ważny. W tym roku poloniści wraz z uczniami klas drugich postanowili poświęcić szczególną uwagę powieści „Ogniem i mieczem”.

Uroczystość poprzedzona była wielkimi przygotowaniami. Bowiem drugoklasiści mieli nie lada zadanie –  nakręcali etiudę nawiązującą do dzieła patrona w murach malborskiego zamku. To doskonała przygoda! Uczniowie byli aktorami, reżyserami, scenarzystami, kamerzystami… Na pewno nie jeden, choć na moment, spełnił swoje marzenie z dzieciństwa, no bo kto z nas nigdy nie marzył o karierze rodem z Hollywood?

Okres nagrań już się zakończył. Trwają teraz prace nad montażem i już niebawem – podczas obchodów VII Dnia Patrona, będziemy mogli wspólnie podziwiać efekty pracy tegorocznych drugoklasistów. Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy czyli wspólne oglądanie naszego montażu filmowego w Karwanie.