Biegamy, wspieramy, podwójnie wygrywamy!

Lubimy biegać i chcemy zmierzyć się z naszymi rówieśnikami? Tak!

Lubimy pomagać i chcemy wspierać akcję społeczne oraz charytatywne? Tak!

Więc, dlaczego nie robić tego jednocześnie? My robimy!

biegW piątek, 16 września odbył się kolejny już maraton Biegów Trzeźwości. Malborskie Stowarzyszenie Abstynentów „Tu i Teraz” zorganizowało serię biegów różno-dystansowych, przystosowanych do kategorii wiekowych zawodników. W akcji uczestniczyły szkoły z Malborka i okolic. Najmłodsi zawodnicy to uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Najstarszymi uczestnikami była młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. W każdej kategorii o medale walczyły dziesiątki uczestników, a radość, z jaką dzieci podchodziły do wyścigów była nie do opisania. Wszyscy mieli też nadzieję, że uśmiechnie się do nich szczęście i w ogólnym losowaniu wygrają nagrodę dodatkową od sponsorów, jaką był nowy rower. To szczęście uśmiechnęło się właśnie do uczennicy naszej szkoły! Jednak nie tylko ona wyszła z parku zwycięsko. Podium kategorii dziewcząt szkół średnich zajęły jedynie przedstawicielki „Sienkiewiczówki” (I – Katarzyna Rumińska, II – Lidia Jastrzębska ,III – Martyna Sip), a wysokie miejsca chłopców pozwoliły na odebranie jeszcze jednej nagrody. Było to pierwsze miejsce dla Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Malborku w ogólnej klasyfikacji rocznikowej. Dziękujemy naszym biegaczom!!!