Musical „Nie igraj z diabłem”- jako kolejne warsztaty teatralne dla klas pierwszych I w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Musical „Nie igraj z diabłem” na podstawie sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem” w reżyserii Grzegorza Pacanowskiego i Marii Seibert tym razem został wystawiony na deskach Kino-Teatru „Powiśle w Sztumie”. Udział w nim wzięła utalentowana muzycznie młodzież z Malborka i Sztumu, w tym wokaliści  i uczniowie I LO w Malborku.  Na 3 spektakle (jeden 14 grudnia i dwa 15 grudnia) przyszli zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy w każdym wieku. Warto dodać, że przy tworzeniu musicalu z reżyserami współpracowali absolwenci naszej szkoły:  Agata Kujawa, Tadeusz Seibert i  Angelika Lenczewska. Fryzury artystom wykonały nauczycielki z Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku – Karolina Kalinowska i Karolina Hajdukiewicz, fryzjerska mistrzyni świata.

Jak zwykle było mnóstwo emocji, wspaniałych kreacji wokalno-aktorskich i dużo dobrej zabawy, chociaż temat spektaklu był poważny, ponieważ przypominał nam, że wszystko ma swoją cenę. Jednak pomimo tego, że główne bohaterki dały zwieść się pokusom, w ich obronie stanęła dobra dusza, Marcin Kabat, który nie igrał z diabłem i był od niego sprytniejszy. Dlatego tym razem wszystko skończyło się dobrze. 

Maria Seibert