Muzyczne wyróżnienia dla wokalistów I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

W marcu br. odbył się finał VII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego Olsztynek 2021, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. Tegoroczna edycja on-line konkursu odbyła się pod patronatem Starosty Olsztyńskiego i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

W konkursie z powodzeniem udział wzięli również wokaliści I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Wyróżnienie otrzymali Patrycja Fabiańska za piosenkę „Źródło” z akompaniamentem Adama Lemańczyka oraz zespół „Parafraza” w składzie: Patrycja Fabiańska, Weronika Żelazko, Weronika Krupa, Dominika Kuryłowicz, Julia Jasińska, Robert Puczka, Jan Gostumski za piosenkę „Kantyczka z lotu ptaka”. Warto dodać, że zarówno Patrycja jak i część członków zespołu na co dzień śpiewają w studiu wokalnym „Balbiny”.

Wyróżnienie, tym razem specjalne za interpretację, otrzymała Dominika Kuryłowicz z piosenką „River” Bishop Briggs w Wojewódzkim Festiwalu Mini Gdynia Open 2021. Koncert galowy on-line, podczas którego ogłoszono wyniki, odbył się 8 kwietnia br.

Dominika Kuryłowicz
Dominika Kuryłowicz

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!