„Na Jasełkową Nutę”

Dnia 22.12.2017 r. w auli naszej szkoły odbył się świąteczny apel pt. „Na Jasełkową Nutę”, który rozpoczął się kolędą „Cicha noc” wykonaną przez nasz szkolny zespół. W tym roku czas świąteczny rozpoczęliśmy w nieco inaczej. Zamiast tradycyjnego miedzyklasowego konkursu kolęd, odbył się konkurs „Jaka to kolęda?”, w którym uczestnicy musieli odgadnąć, jaką kolędę zagrał ks. Radosław Kluska. Oczywiście, nie brakowało również podpowiedzi dotyczących historii czy pochodzenia danej kolędy. W finale natomiast najlepsze drużyny rozpoznawały kolędy po ustalonej przez siebie liczbie nutek. Ostatecznie zwyciężyła  klasa 3c.

Wybrane kolędy przygotowała dla nas grupa kolędnicza pod kierownictwem pani Marii Seibert oraz ks. Radosława Kluski. Na scenie mieliśmy okazję usłyszeć również panią dyrektor Hannę Lalak oraz innych nauczycieli, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy. Wszystkim towarzyszyła świąteczna atmosfera.

Apel zakończyła pani dyrektor, życząc wszystkim zdrowych, rodzinnych i wesołych świąt. Po wspanialej zabawie z uśmiechami na twarzach udaliśmy się do swoich domów.

 

Zespół redakcyjny