Restart Młodości

2 grudnia w auli I LO w Malborku odbyło się spotkanie inauguracyjne realizujące cele projektu Restart Młodości, którego autorami są: Aleksandra Skolimowska, Marcin Oliński, Jan Zapolski – Downar, Jędrzej Jurczak, Michał Wójtowicz. Impreza została została zorganizowana w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Spotkanie to miało na celu nawiązanie dialogu między osobami w różnym wieku. Podczas pierwszej części wydarzenia goście mieli okazję zagrać wspólnie w różnego rodzaju gry planszowe – od tych starszych, takich jak Chińczyk, szachy czy warcaby aż po współczesne, m. in. Mistakos lub Rummikub. Do wolontariuszy, którymi byli również uczniowie naszej szkoły, chętnie podchodzili uczestnicy i angażowali się w przygotowane atrakcje. Oprócz wspomnianych wcześniej gier goście mogli również wypróbować kilka nowoczesnych technologii: przenieść się w wirtualną rzeczywistość za pomocą okularów VR oraz przejechać się na deskorolce elektrycznej.

Po tym miłym wstępie wszyscy zostali zaproszeni na krótki występ muzyczny w wykonaniu pianisty z klasy 1B – Szymona Zakrzewskiego, który zachwycił  kilkoma klasycznymi utworami oraz Marty Orlich (1B), która zaśpiewała utwór Anny Jantar ,Przetańczyć z tobą chcę całą noc przy akompaniamencie gitary Marcina Olińskiego (1A). Po piętnastominutowym przerywniku Janek Zapolski-Downar oraz Jędrzej Jurczak poprowadzili panel dyskusyjny z aktywnym udziałem publiczności. Poruszyli oni w nim takie tematy jak nowoczesne technologie, komunikatory, Internet oraz przedstawili różnice między życiem współczesnej młodzieży a czasami szkolnymi naszych rodziców czy dziadków. Panel bardzo wszystkich zainteresował, a spora grupa osób chętnie dzieliła się swoimi przemyśleniami.

Na zakończenie, goście zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w ramach Restartu Młodości.