Narodowe barwy w I LO w Malborku

Polskości dumo Biało – Czerwona

Walk, trudu, zwycięstw świadectwo

Na skrzydłach Orła niesiona

Polski szlachetne dziedzictwo (…)

Słowami poety uczennica klasy I A, Maja Mettel, rozpoczęła w auli szkoły dnia 10 listopada 2022 r. tegoroczne szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dzięki przybyłym gościom: Arkadiuszowi Dzikowskiemu oraz Tomaszowi Bogdanowiczowi, pracownikom Działu Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku młodzież wraz z nauczycielami wysłuchała prelekcji na temat historii działań zbrojnych towarzyszących odbudowie państwa polskiego po I wojnie światowej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny zespół Parafraza w składzie: Julia Jasińska, Weronika Krupa,  Marcelina Lenczewska, Zofia Lubowiecka, Weronika Żelazko, Jan Gostumski i Robert Puczka.

(…) Biała – ostoja lojalności, pokory, szlachetności

czystości dążeń narodu polskiego, niepokalana

Czerwona – symbol majestatu władców, dostojności.

męstwa, ognia, odwagi, makami usłana (…)

Dyrekcja szkoły i wszyscy nauczyciele gratulują pomysłowości i kreatywności tym uczniom, którzy przygotowali do konkursu plakaty o tematyce związanej z Narodowym Świętem Niepodległości. W wyniku przeprowadzonego głosowania pierwsze miejsce zajęła praca uczniów z klasy 1 E: Mai Rygielskiej, Pauli Zwolińskiej i Macieja Frąckowiaka. Uczennica klasy 2 C – Pola Woźnica otrzymała II nagrodę. Praca Weroniki Wieliczko z klasy 4 A zajęła w konkursie miejsce III.

Poczet sztandarowy szkoły będzie reprezentował społeczność I LO w Malborku podczas miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zapraszamy wszystkich uczniów i ich Rodziców do wspólnego świętowania.

Dorota Klofczyńska

IMGP1142