Narodowe Czytanie w LO1

czytanie 2Rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza. Nic w tym dziwnego, że to właśnie jego powieść „Quo Vadis” została wybrana na lekturę Narodowego Czytania podczas internetowego głosowania, spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława Stanisława Reymonta, „Popiołami” Stefana Żeromskiego, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Nasza szkoła również zaangażowała się w uczestnictwo w tym, jakże szczytnym, według nas przedsięwzięciu. Co więcej to, że autor tego utworu jest patronem Naszej Szkoły jeszcze bardziej zmobilizowało wszystkich, by z dumą przyłączyć się do tego wydarzenia. Zresztą uczniowie „Sienkiewiczówki” rok w rok udowadniają swoją znajomość dzieł Henryka Sienkiewicza podczas obchodów dnia patrona. Wtedy prezentują filmy zainspirowane fragmentami twórczości poety, jednocześnie popisując się zdolnościami aktorskimi, wokalnymi, technicznymi, a przede wszystkim swoją wyobraźnią. W tym roku będą to części „Ogniem i Mieczem”, ale czytanie „Quo Vadis” sprawiło również wielką przyjemność.

zespół  redakcyjny