Nauczyciele  Sienkiewiczówki czczą pamięć kolegi – Przemysława Wądołowskiego. Pamiętajmy o tych, którzy odchodzą – ta pamięć daje im nieśmiertelność.

W sobotę, 25 listopada 2023 r., odbyła się w Malborku pierwsza runda Memoriału Przemysława Wądołowskiego. Na starcie marszu nordic walking i biegu pojawiła się duża grupa nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, by uczcić pamięć przedwcześnie zmarłego kolegi.

Przemysław Wądołowski był nauczycielem wychowania fizycznego w malborskich szkołach: od 1990 roku w Szkole Podstawowej nr 3, następnie od 1998 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza. Przez całe dorosłe życie związany również ze światem piłki nożnej – jako trener, a potem sędzia i obserwator piłkarski także na szczeblach centralnych. Od 2006 roku przez siedemnaście lat radny powiatu malborskiego, pełniący funkcję nieetatowego członka Zarządu Powiatu.

Przeszło dwadzieścia lat mieliśmy przyjemność podążać razem po ścieżkach sportowych naszych wspólnych zainteresowań. Dziękujemy Tobie za te wszystkie lata i za każde Twoje wspierające słowo. Dzięki Tobie mogliśmy zorganizować wiele wydarzeń sportowych, ale przede wszystkim byłeś wyjątkowo ciepłym, uczciwym i dobrym człowiekiem, cieszącym się powszechną sympatią. Dla całego środowiska sportowego to bolesna i trudna do zaakceptowania strata – podkreśliłRyszard Walendziak,organizator memoriału.

Trzeba dodać, że Przemysław Wądołowski uczestniczył aktywnie przez lata w Malborskiej Powiatowej Lidze Biegowej i Nordic Walking. W pierwszej rundzie cyklu 2023/2024,  już bez niego i pod nową nazwą,  grupa nauczycieli I LO wzięła udział w marszu nordic walking i biegu, by oddać cześć jego  pamięci.

Kolejna runda memoriału już w grudniu, zapraszamy wszystkich chętnych!