Ogólnopolski Konkurs Twórczości Polskiej  Wielcy Nieobecni w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

W piątek (24 listopada br.) odbył się w klimatycznej auli Sienkiewiczówki w Malborku  Ogólnopolski Konkurs Twórczości Polskiej Wielcy Nieobecni. W tym roku, podczas osiemnastej edycji, było aż dwóch gości specjalnych. Pierwszy dzień  zwieńczył koncert wokalistki musicalowej i aktorki –  Olgi Szomańskiej, której  nie była to pierwsza wizyta w Malborku. Artystka zaprezentowała – przygotowane w swojej aranżacji – utwory m.in. Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Anny German, Czesława Niemena, oraz  piosenkę „To ty” autorstwa jej śp. ojca, Włodzimierza Szomańskiego.

W sobotę (25 listopada br.)  drugi dzień wydarzenia rozpoczął  koncert galowy laureatów konkursu,

wśród których byli uczniowie naszej szkoły – I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza. W kategorii 12 -16 lat II miejsce  przyznano Hannie  Pliszce z klasy 1d ,w kategorii 17 -25 lat III miejsce otrzymała Kinga Kłosowska, tegoroczna maturzystka, wyróżnienie zaś trafiło do Mai Wesołowskiej, uczennicy klasy 2d. Wielkie gratulacje!

Po koncercie galowym gościem specjalnym był wokalista Mateusz Ziółko, znany m.in. jako zwycięzca jednej z edycji „The Voice of Poland”. Mateusz Ziółko wystąpił głównie we własnym repertuarze, ale zaśpiewał też kilka utworów zespołów Queen i The Beatles, a także piosenkę Michaela Boltona „When a Man Loves a Woman”. Artysta otrzymał owacje na stojąco.

Organizatorami XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Twórczości Polskiej Wielcy Nieobecni były Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Malborka i starosta malborski.

Maria Seibert