Obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Tradycyjnie, od kilku już lat,  Sienkiewiczówka  włącza się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Z inicjatywy Izabeli Łukasiewicz – nauczyciela podstaw przedsiębiorczości oraz biznesu i zarządzania, a jednocześnie doradcy zawodowego w szkole,  13 listopada br. odbył się Dzień Przedsiębiorczości pod hasłem Lokalni przedsiębiorcy jako inspiracja kreowania  ścieżki edukacyjno – zawodowej uczniów.

Tego dnia czworo lokalnych przedsiębiorców spotkało się z uczniami, by pokazać przez pryzmat  swojej działalności  gospodarczej różne oblicza przedsiębiorczości.

Celem wydarzenia  było włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi.

Na zaproszenie  odpowiedzieli bez wahania:  pani Marta Bartosz, właścicielka rzemieślniczej cukierni  Taka Inna, pani Beata Dziweńka prowadząca salon trychologiczny O włos!, paniLudmiła Szewczyk, twórczyni salonu manicure Forever Nails oraz pan Michał Płocharski, właściciel Pozytywki, prezesFundacji Endorfina.