Udział uczniów Sienkiewiczówki w  Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości .

W poniedziałek, 13 października br.,  rozpoczęły się Pomorskie Dni Przedsiębiorczości w powiecie malborskim. Z tej okazji Powiatowy Urząd Pracy zorganizował rozgrywki dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, które miały za zadanie promować i aktywizować przedsiębiorczość.

Nasi uczniowie reprezentujący I LO  (dwie drużyny pięcioosobowe w składzie: Górna Zofia, Mettel Maja, Trzeciak Małgorzata, Jastrzębski Igor, Socha Benjamin oraz Steiniger Anna, Suchcicka Julia, Święcka Agata, Konczyński Szymon, Tyborski Jan) wzięli udział w grze edukacyjnej „Planuję – zyskuję”. To symulacja rywalizacji i planowania pozwalająca przygotować uczniów do świadomego podejmowania decyzji i dokonywania racjonalnych wyborów. Gra pokazała uczniom, że nie zawsze najważniejsze są inwestycje w finanse, ale inwestycje w relacje międzyludzkie czy bezinteresowną  pomoc. Uczniowie zajęli, w dwóch rozgrywanych turach, pierwsze i drugie miejsce. Gratulacje!