Ogólnopolski Finał XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Tegoroczny ogólnopolski finał XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbył się w dniach 3-5 czerwca w Poznaniu. Tym razem 112 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski gościł Uniwersytet Przyrodniczy. Dzięki oraganizatorom pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi metodami badawczymi (m.in. naziemnym skaningiem laserowym) oraz zwiedzić miasto w sposób niekonwencjonalny- z okien wynajętego, starego tramwaju.

Następnego dnia ochoczo przystąpili do napisania testu, w czym uczestniczyła także uczennica naszej szkoły- Michalina Ciosek. Po testowych zmaganiach, finaliści udali się do Szreniawy by zwiedzić największe w skali europejskiej Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego. W Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska, tj. 5 czerwca odbył się ostatni już, ustny etap tej olimpiady. Przechodziło do niego jedynie 10 osób. Po dogrywkowych starciach udało się to także Michalinie Ciosek. Podczas tego etapu laureaci musieli wykazać się nie tylko szeroką wiedzą ekologiczną, ale też pomysłowością i zdolnościami akorskimi- bo jednym z zadań konkursowych było odegranie eko-scenki.
Laureatami XXVI OWE zostali:

1. Banach Kamil z ZSP I LO im. A. Mickiewicza w Kolnie (woj. podlaskie),
2. Spocińska Marta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie (woj. łódzkie),
3. Gajda Sylwia z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Łodzi (woj. łódzkie),
4. Paskal Wiktor z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Żarach (woj. lubuskie),
4. Zagrodzka Maria z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Lubaczowie (woj. podkarpackie),
5. Piotrowski Dawid z I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie (woj. zachodnio-pomorskie),
6. Ciosek Michalina z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 I LO im. H. Sienkiewicza w Malborku (woj. pomorskie),
7. Mikulska Ewa Maria z II Liceum Ogólnokształcącego im. K.I. Gałczyńskiego w ZSO nr 1 w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie),
8. Cyran Agnieszka z I Liceum Ogólnokształcącego im. L. Kruczkowskiego w Tychach (woj. śląskie),
9. Bednarek Magdalena z ZSP im. T. Kościuszki w Łobżenicy (woj. wielkopolskie).