Podsumowanie Projektu „Inspiracje Zamkowe”

10 czerwca 2014 roku w Malbork Welcome Center odbyła się prezentacja prac wykonanych przez uczniów IIb
w ramach realizacji dodatkowego przedmiotu o nazwie „zamkowe inspiracje”. Nasza szkoła jest pierwszą w powiecie, która wprowadziła do klasy humanistycznej przedmiot związany z malborskim zamkiem. Co tydzień uczniowie chodzili do zamku, gdzie pracownicy Muzeum wprowadzali ich w świat historii i sztuki. Różnorodność tematyczna i ciekawie prowadzone zajęcia zgodnie z nazwą przedmiotu zainspirowały słuchaczy, czego efekty można było podziwiać w obecności zaproszonych gości, m.in.:  wicestarosty Waldemara Lamkowskiego, burmistrza Andrzeja Rychłowskiego, wiceburmistrza Jerzego Skoniecznego, dyrekcji I LO – Tomasza Wojnowskiego i Joanny Lamkowskiej. Wśród albumów, plansz, programów multimedialnych,  galerii zdjęć, gier, testów, obrazów można było zobaczyć filmy a nawet egzemplarz powieści, której akcja toczy się oczywiście w zamku.

Zapraszamy na stronę tvmalbork.pl:„Inspiracje Zamkowe”