Poloneza czas zacząć…czyli studniówka w Sienkiewiczówce.

Studniówka I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Młodzież przygotowywała się  do niego pod okiem absolwenta szkoły, Jacka Suchińskiego, obecnie profesjonalnego instruktora tańca. W sobotę, 11 lutego br.,  Centrum Konferencyjne przy ul. Parkowej w Malborku  wypełniło się uczniami oraz  nauczycielami i rodzicami, którzy byli organizatorami tej uroczystości. To był wieczór dobrej zabawy, ale nie dało się zupełnie uciec od okoliczności. Jak przyznała dyrektor szkoły, Hanna Lalak – od studniówki zaczyna się  symboliczne odliczanie do egzaminu maturalnego. Ale ja nie mam wątpliwości, że kiedy przyjdzie ten czas, to pogratuluję moim maturzystom bardzo dobrego, jak zwykle, egzaminu dojrzałości.

Tradycyjnie  w poniedziałek maturzyści świętowali jeszcze, bawiąc się przy muzyce w auli i  wspominając studniówkową noc, przy okazji prezentując się swoim młodszym kolegom w eleganckich strojach.

Uczniowie I LO w Malborku bal studniówkowy mają już za sobą. Teraz przyszedł czas wytężonej nauki do najważniejszego egzaminu w życiu. Życzymy powodzenia!

ST-10

Zdjęcie 11 z 11