Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

W dniu 19.11.2015 r. Powiatowy Urząd Pracy zorganizował

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości, w którym jak co roku,  wzięła udział młodzież naszego liceum pod opieką Pani I. Łukasiewicz. Celem było promowanie postaw  przedsiębiorczych wśród młodzieży.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w edukacyjnej grze „Cashflow”, gdzie inteligentnie inwestowali gotówkę,   i  tak jak w ubiegłym roku zajęli I miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych.  Gratulacje!  Zwycięska drużyna to: Alicja Czerwińska, Krzysztof Sobuń oraz Kacper Gierasimczuk z klasy 1e.

Równie godnie reprezentowała I LO grupa grająca w kalambury-  Ania Korna, Ania Iwanowska, Paweł Stańczak oraz Paweł Szczuraszek z klasy 1c.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości to także  promocja indywidualnej działalności gospodarczej- miło było spotkać więc absolwentów naszego liceum, którzy mają swoje firmy. Na pewno wkrótce uczniowie będę mieli okazję spotkania i porozmawiania z nimi osobiście na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości.