Profilaktyka i edukacja społeczna w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku

Dnia 20.11.2023 r. w auli I LO odbyło się już drugie spotkanie w ramach warsztatów psychoedukacyjnych dotyczące wpływu Internetu i social- mediów na młodzież pt.: „Złapmy zdrową relację- odnajdźmy się w sieci”. Były one przeznaczone nie tylko dla młodzieży- możliwość zapoznania się tą tematyką mieli także rodzice naszych uczniów a także kadra pedagogiczna.

Dzięki tym warsztatom będzie można było zrozumieć jak ważna jest między innymi higiena cyfrowa, jak wspólnie rozpoznać zjawiska, które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości dzieci i młodzieży Niestety problemy takie jak PRZEMOC I UZALEŻNIENIA są codziennością także w świecie wirtualnym. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać Internetowej rewolucji. Najważniejsze zatem co możemy zrobić, to nauczyć się stawiać zdrowe granice funkcjonowania w tej równoległej rzeczywistości.