Rok  szkolny 2022/2023 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku rozpoczęty!

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku odbyła się 1 września o godzinie 10 na boisku szkolnym. Przy asyście pocztu sztandarowego szkoły odśpiewano hymn Polski.

Dyrektor Hanna Lalak powitała uczniów, w tym cudzoziemców, rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz absolwentów, którzy zawsze odwiedzają szkołę w tym uroczystym dniu. Wśród gości znaleźli się: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Malborku – pani Patrycja Wirkus, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Kuryłowicz orazmajor Sławomir Krajewski i porucznik Krzysztof  Kłos, którzy zaprezentowali  projekt edukacyjny  Kalendarz z Mundurem, realizowany od tego roku  w naszej szkole.

Dyrektorszkoły zwróciła uwagę, że „pierwszy dzień września, dzień rozpoczęcia roku szkolnego, to data, która przypomina o bardzo ważnym wydarzeniu, jakie znamy z historii, z książek, z mediów i wspomnień starszych osób. To dzień, w którym rozpoczęła się najbardziej tragiczna dla narodu polskiego – II wojna światowa.”

W dalszej części uroczystości przewodnicząca Rady Rodziców wraz z Dyrekcją wręczyła legitymacje szkolne nowoprzyjętym uczniom, również tym z Ukrainy. Wyróżniono także nauczycieli oraz pracowników szkoły obchodzących jubileusz pracy.

W trakcie uroczystości głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem. Dyrektor Hanna Lalak na zakończenie ogłosiła oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, życząc uczniom, zwłaszcza pierwszoklasistom, by przeżyli wSienkiewiczówce wiele radosnych i twórczych dni, rozwinęli swoje pasje i nawiązali trwałe relacje rówieśnicze.

IMGP9774

Zdjęcie 1 z 12