Śpiewać każdy może 2017

Jak co roku razem w pierwszy dzień wiosny w naszej szkole odbył się konkurs „Śpiewać każdy może”.  Jest to nasza wieloletnia tradycja, która niesie za sobą dużo ciepłych wspomnień, zarówno obecnych uczniów, nauczycieli, jak również absolwentów. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Każda klasa samodzielnie wybrała repertuar. Jak zwykle nasi wspaniali uczniowie nie zawiedli. Pojawiło się mnóstwo pomysłowych strojów, własnoręcznie przygotowanych rekwizytów, a wszystkiemu towarzyszył piękny śpiew i świetna atmosfera.

W tym roku w komisji oceniającej występy zasiedli: pani dyrektor – Hanna Lalak, absolwent naszej szkoły, wokalista i aktor krakowskiego teatru – pan Tadeusz Seibert, nauczyciel historii – pan Rafał Kuziemkowski oraz przedstawicielka klas trzecich – Justyna Okrucińska. Członkowie jury uważnie wysłuchali wszystkich występów, a następnie udali się na naradę, aby wyłonić zwycięzcę. W tym czasie na scenie stanęli Paula Fiecek, Filip Paziak oraz Wiktor Grabowski, którzy umilili wszystkim czas, śpiewając wybrane piosenki.

Wreszcie przyszedł czas rozstrzygnięcia konkursu. Po burzliwych naradach komisja zdecydowała, iż miejsce trzecie zajęła klasa 2c, na drugim stopniu podium uplasowała się klasa 2a, a tegorocznym triumfatorem okazała się klasa 1b. Dodatkowo jury przyznało nagrody wyróżniające poszczególne osobowości sceniczne. Wyróżnienia trafiły do Krzysztofa Pazika oraz Aleksandra Koreckiego. Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zespół redakcyjny