Spotkanie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej

Dnia 22.03.2023r odbyło się spotkanie, w Szkole 1 Liceum Ogólnokształcącego w Malborku w ramach współpracy z  Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa prowadzonego przez nauczyciela Ewy Statkiewicz. W zajęciach przeprowadzonych przez Młodszego aspiranta Marcina Antoniaka i Starszego ogniomistrza Łukasza Pomianowskiego ,brało udział 180 uczniów.

Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej bezpieczeństwa   pożarowego ,oraz zapobieganie powstawaniu pożarom. Został poruszony ,ważny temat jak prawidłowe alarmowanie i konsekwencje związane z fałszywymi alarmami. Ponadto strażacy, przybliżyli  zawód ratowników i możliwości rozwoju zawodowego.

Uczniowie ,byli zadowoleni z tej formy przeprowadzenia zajęć, za co szkoła jeszcze raz dziękuje Panom strażakom:)