WIOSNA, ACH TO TY!

Jak co roku, młodzież I LO uczciła śpiewająco pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Szkolny konkurs ,,Śpiewać każdy może” ma bez mała wielowiekową tradycję, gdyż jego początki w naszej szkole sięgają lat siedemdziesiątych XX wieku. Tym razem przyjacielska rywalizacja odbyła się pod hasłem ,,Śpiewamy polskie szlagiery”, a rozpoczął ją występ ubiegłorocznych zwycięzców, czyli obecnej klasy maturalnej- IVd.

Po prezentacji wszystkich klas, jury w składzie: pani dyrektor Hanna Lalak, pani Marta Matylewska- Stec, pan Piotr Orłowski oraz przedstawicielka klas maturalnych Joanna Kot udało się na naradę, a klasy bawiły się, oklaskując Roberta Puczkę z klasy IVa, który brawurowo wykonał piosenkę ,,Addio, pomidory!” oraz utwór, będący inspiracją naszego konkursu- ,,Śpiewać każdy może”.

Śpiewać każdy może
Trochę lepiej lub trochę gorzej
Ale nie o to chodzi
Jak co komu wychodzi…

Te słowa przyświecają idei konkursu- chodzi wszak o dobrą zabawę, a także pracom jury, które nagradza przede wszystkim pomysłowość, dobór repertuaru i zaangażowanie klasy.

W tym roku nagrody- ,,Dni bez stresu” powędrowały w ręce:

• Klasy 1c- za wykonanie piosenki ,,Ale w koło jest wesoło” I MIEJSCE
  • Klasy 1b- za piosenkę ,,Barcelona” II MIEJSCE