Srebrna tarcza dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza

Magazyn Perspektywy po raz kolejny przedstawił ogólnopolski ranking szkół średnich – liceów i techników. Na liście znajdują się cztery malborskie placówki. Najlepszy wynik wśród nich uzyskało I Liceum Ogólnokształcące.

Jak informują twórcy rankingu, licea ogólnokształcące były oceniane za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Z kolei na pozycję w zestawieniu techników miały wpływ: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

I Liceum Ogólnokształcące w Malborku zostało sklasyfikowane na 463 miejscu w Polsce z wynikiem 39,90 pkt., dzięki czemu uzyskało tzw. srebrną tarczę. Jest ona przyznawana szkołom sklasyfikowanym na miejscach 201-500.

– Jestem bardzo dumna z nauczycieli i uczniów – mówi Hanna Lalak, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. – Przyznam, że bardzo liczyłam na tę srebrną tarczę, bo wiedziałam, jakie sukcesy odnosili nasi uczniowie. To zasługa całej szkoły, wynajdowałam różne konkursy, przekazywałam informacje nauczycielom, a oni podejmowali się tego zadania i wspólnie z uczniami przygotowywali się do nich, osiągając świetne wyniki. Cieszę się, że mamy srebrną tarczę.

Brązowe tarcze (za miejsca 501-1000) otrzymały dwa inne malborskie licea: Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące – 837 miejsce (33,19 pkt.) oraz II Liceum Ogólnokształcące – 882 miejsce (32,17 pkt.).

W rankingu wojewódzkim I LO zajęło 26 miejsce, Publiczne Katoliskie LO – 47 miejsce, a II LO – 48.

W rankingu techników znalazła się tylko jedna malborska szkoła. Została sklasyfikowana tylko w rankingu wojewódzkim, chodzi o Technikum nr 2 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Szkoła uzyskała w zestawieniu 29,80 pkt., co dało jej 55 miejsce na Pomorzu.

Więcej na Portal na Plus