Starcie tytanów – turniej FIFA 18 w ILO

Starcie tytanów. Wojna nerwów. Krew, pot i łzy. Walka ze wszystkich sił, przynajmniej dopóki piłka w grze.

Te słowa w pełni oddają charakter wydarzenia, które pobudziło do życia szkolną społeczność graczy. Wirtualna piłkarska arena gry FIFA 18 stała się miejscem, gdzie uczniowie naszego liceum mieli okazję wykazać się umiejętnościami i inteligencją, które miały im pozwolić pokonać przeciwnika, wspiąć się na szczyt i osiągnąć tryumf, najwyższy laur, jakim był „Dzień bez stresu dla klasy”!

Październikowy szkolny turniej obfitował w emocje, nagłe zwroty akcji, piękne bramki i niesłychane pogonie za wynikiem. Od początku – od meczów fazy grupowej – można było wyróżnić kilku faworytów, którzy typowani byli do ostatecznego zwycięstwa, ale wciąż nie mogli być niczego pewni – niespodzianek nie zabrakło!

Całość odbywała się w auli, gdzie ustawione było kilka ekranów z widokiem na boisko – początkowo mecze rozgrywane były jednocześnie, a zgromadzona publiczność musiała wybierać, które widowisko bardziej ich interesuje. W późniejszych etapach rozgrywek został już tylko jeden – to na nim rozegrały się najbardziej zatrważające pojedynki, to tu można było zobaczyć najlepszych z najlepszych. Prestiż spotkań podkreślała obecność żywiołowego komentarza na żywo w wykonaniu członków Samorządu Uczniowskiego.

Szczególnie duże zainteresowanie – czego można było się spodziewać – towarzyszyło spotkaniom o miejsca na podium, w czasie których na auli obecnych było zarówno wielu uczniów, jak i nauczycieli.

Nieoczekiwanie zwyciężył Marcin Oliński, którego klasa mogła przystroić go w laury – „Dzień bez stresu” trafił do 2A! Niezadowolona nie mogła być także 1B – „Godzinę bez stresu” dla klasy wywalczył drugi finalista – Kacper Iwanek. Trzecie miejsce zajął Mateusz Waśniewski, pokonując Wojciecha Bartczaka i musiał zadowolić się „Godziną bez stresu” dla siebie. Nagrody wręczyła pani dyrektor.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne kibicowanie!