Święto Niepodległej

1Wszyscy wiemy, że 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Jest to symboliczna data upamiętniająca przekazanie władzy wojskowej i naczelnego dowództwa Polskich Sił Zbrojnych Józefowi Piłsudskiemu w 1918 roku. Tego dnia Polacy wspominają 3życie bohaterów i zwykłych ludzi, walczących o wolność. Dzięki nim możemy się cieszyć, że żyjemy w wolnym kraju. Przepełnieni duchem patriotyzmu przygotowujemy w Naszej Szkole uroczystość związaną z obchodami tego święta. W tym roku apel odbył się 14 listopada o godzinie 12:00. Wszystkich przywitała Pani Dyrektor Naszej Szkoły, Hanna Lalak i tym samym rozpoczęła uroczystość. Gościli na nim, m. in. Wicestarosta, Waldemar Lamkowski, kierownik biura ARMiR w Malborku, radny powiatu, Krzsztof Grylak, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, Zbigniew Kowalski, którzy wraz z nauczycielami i wszystkimi uczniami obejrzeli wspaniałą etiudę teatralną w wykonaniu młodzieży Naszej Szkoły przygotowanej przez Panią Magdalenę Kubaszewską oraz Panią Jowitę Uniewicz. Nie zabrakło również elementów liryki tyrtejskiej, bowiem podczas spektaklu nasi szkolni muzycy wykazali się swoimi umiejętnościami i wspaniale zaprezentowali pieśni patriotyczne. 5Tego dnia odbył się także II Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej pod patronatem Starosty Powiatu Malborskiego oraz Burmistrza Miasta Malborka. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Malborku, oceniani przez 2profesjonalne jury w składzie:

1. Sylwia Grabowska, dyrektor Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Powiatu Malborskiego
  2. Jolanta Leszczyńska, naczelnik wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malbork
  3. Aleksandra Kapejewska, dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji
  4. Danuta Kuczewska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku
  5. Violetta Jankowiak, animator kultury

Wysoki poziom występów docenili powołani eksperci. Poniżej werdykt:

Kategoria – SOLIŚCI:

I MIEJSCE – NATALIA SKIBOWSKA