Szkolne jasełka 2021

Ostatniego dnia nauki stacjonarnej przed przerwą świąteczną odbyły się w naszej szkole klasowe spotkania świąteczne z wychowawcami i nauczycielami oraz szkolne jasełka i wspólne kolędowanie w auli. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów z klas pierwszych i maturalnych.

Nie zabrakło na scenie aktorów, którzy wcielili się w role: Maryi i Józefa, pasterzy i mędrców ze Wschodu. Tradycyjna narracja o narodzeniu Pana Jezusa została z inicjatywy uczniów przedstawiona w niekonwencjonalny sposób. Obok fragmentów z Pisma Świętego pojawiły się kwestie nie tylko recytowane, ale także zarapowane.

Zgodnie z polską tradycją, w ostatniej ze scen wystąpili także kolędnicy, podobni do tych, których gdzieniegdzie można jeszcze w okresie świątecznym napotkać – anioł i diabeł, turoń, chłop i baba z gwiazdą betlejemską. Cały występ, podzielony na kilka scen, przerywany był wspólnie śpiewanymi kolędami. Ze sceny animowaniem śpiewu zajął się złożony z naszych uczniów zespół PARAFRAZA na czele z panią Marią Seibert.

Wspólne spotkania w auli były okazją do podsumowania Turnieju Mikołajkowego w piłkę siatkową oraz wyróżnienia najlepszych zawodników. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor, a turniejową klasyfikację przedstawił pan Bogdan Kuchar. Na zakończenie mogliśmy usłyszeć życzenia płynące do szkoły z różnych stron, a szczególnie od pana dyrektora Wydziału Edukacji powiatu malborskiego – Stanisława Sumowskiego oraz od pani dyrektor – Hanny Lalak.

Za przygotowanie artystyczne jasełek odpowiadali: pani Maria Seibert, pan Piotr Poznański i ks. Marcin Marciniak.
Korzystając z tego przedświątecznego czasu jako społeczność szkolna pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia: zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!