Tegoroczne maturzystki I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku nagrodzone i wyróżnione przez Starostę Malborskiego!

2 czerwca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Malborku zostały przyznane nagrody dla tegorocznych  absolwentów malborskich szkół ponadpodstawowych, którzy zakończyli naukę na tym poziomie z najlepszymi wynikami i innymi osiągnięciami.

Najlepszym absolwentem liceum w 2022 roku została Weronika Skok. Uczennica ukończyła naszą  szkołę ze średnią ocen 5,50.  Brała udział w wielu konkursach chemicznych i biologicznych. W 2021 roku została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ,,Wygraj Indeks” organizowanego przez Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej, a rok później laureatką. Kilkukrotnie brała udział w konkursach Pomorskiej Ligii Zadaniowej. Weronika jest wszechstronnie uzdolnioną uczennicą, odnoszącą sukcesy w innych dziedzinach, m.in. została finalistką Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości, wyróżniano ją także w konkursach fotograficznych. Ponad to zrealizowała wspólnie z grupą projekt społeczny „Wielcy nieliczni” w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczennica na swoim koncie ma również osiągnięcia sportowe. Od kliku lat uprawia triatlon, dyscyplinę sportową będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Pasjonuje się również końmi, uprawiając jeździectwo. Weronika udziela się również społecznie. Między innymi niosła pomoc uchodźcom z Ukrainy poprzez zbiórki, brała aktywny udział w akcjach Szlachetna Paczka, czy też pomagała Stowarzyszeniu REKS.

Nagrodę Specjalną za szczególne osiągnięcia przyznano Magdalenie Gałązce. Uczennicaukończyła szkołę ze średnią ocen 5,89. Brała udział w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych, tj. w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy Neurobiologicznej w języku angielskim. Została również laureatką w Międzynarodowym Wielkim Maratonie Czytelniczym. Magda zrealizowała również, wspólnie z koleżankami, projekt społeczny „Malborkalizacja” w ramach Olimpiady Zwolnieni  z Teorii, który zachęcał młodzież do odkrywania i poznania swojego miasta.  Odniosła sukcesy z dziedziny literatury, dziennikarstwa oraz biologii w konkursach, m.in. w Pomorskiej Lidze Zadaniowej. Udzielała się także społecznie między innymi podczas akcji WOŚP, Szlachetnej Paczki, pomocy uchodźcom z Ukrainy, w wolontariacie w Domu Pomocy Społecznej i w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Gratulujemy naszym uczennicom!