Uczniowie Sienkiewiczówki laureatami konkursu „Wielcy Nieobecni” .

W miniony weekend (12 – 13 listopada br.) w Przyziemiu Karwanu na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku odbył się XVI Konkurs Wokalny Twórczości Polskiej „Wielcy Nieobecni”, na którym zaprezentowała się młodzież z całej Polski, a wśród nich uczniowie

I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Jury wysłuchało  uczestników konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: 12-15 lat i 16-21 lat z podziałem na solistów i duety. Laureatami w kategorii wiekowej 17-21 lat został duet Janek Gostumski (kl.2c)  i Robert Puczka (kl.3a/4), natomiast wyróżnione zostały: Kinga Kłosowska (kl.2b) oraz absolwentka naszego liceum Pola Dzięgiel.

W ramach Festiwalu publiczność miała okazję wysłuchać  koncerty Stanisławy Celińskiej oraz  Tadeusza Seiberta, któremu towarzyszyli muzycy – Łukasz Sztaba (instr. klawiszowe) i Maciej Olesiński (gitary).

Gratulujemy sukcesów!