Uczniowie Sienkiewiczówki z wizytą edukacyjną na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

16 lutego br., uczniowie trzeciej klasy o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Malborku, gościli z wizytą na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Naszą grupę powitali i oprowadzali pracownicy Biura Promocji i Komunikacji: Magdalena Zajk i Michał Kołodziejczak. Uczniowie zwiedzili Bibliotekę Główną, gdzie w sali multimedialnej została przedstawiona im ponad 100-letnia historia uczelni wraz z ofertą edukacyjną. Następnie przeprowadzono szybki quiz, sprawdzający uważność uczniów i ich  refleks. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puzzle z wizerunkiem „Daru Młodzieży” – żaglowca szkoleniowego uczelni.

Licealiści udali się na Wydział Zarządzania i Nauki o Jakości, by tam uczestniczyć w warsztatach dietetycznych. Była to praktyczna lekcja komponowania napojów owocowo-warzywnych. Po zakończeniu ćwiczeń młodzież samodzielnie przygotowała zdrowe koktajle, pod okiem dr hab. inż. Milleny Ruszkowskiej. Kolejnym punktem wizyty był interesujący wykład dr Katarzyny Mironiuk pt. „Aplikacje dietetyczne – czy to dobry patent?”. W dobie nowinek technologicznych, uczniowie chętnie wysłuchali solidnej dawki wiedzy i praktycznych wskazówek użytkowania jednej z najbardziej popularnych na rynku aplikacji. Prowadząca  zwróciła szczególną uwagę na ilość spożywanych kalorii i  sposób ich liczenia. Na zakończenie młodzież poznała zasady działania Symulatora Siłowni Okrętowej na Wydziale Mechanicznym.

Zdjęcie 2 z 6

Odwiedziny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni były świetną okazją do poznania bazy dydaktycznej oraz bogatej oferty edukacyjnej uczelni. Dziękujemy pracownikom uczelni za miłe i profesjonalne przygotowanie zajęć.

Izabela Łukasiewicz – doradca zawodowy