VENI, VIDI, VICI…

Pod takim hasłem 7 maja odbyła się w I LO coroczna uroczysta gala wręczenia Henryków 2019, połączona z zakończeniem roku klas trzecich i rozdaniem świadectw.

Henryki- to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez organizowanych przez samorząd uczniowski naszej szkoły. Co roku maturzyści nominują swoich kolegów w 13 kategoriach, takich jak luzak, sportowiec, czy intelektualista. Później, w tajnym głosowaniu, wyłania się zwycięzców.

Za każdym razem Henryki otaczane są tajemnicą, co roku też zmienia się konwencja gali. W tym roku, zgodnie z maksymą z zaproszenia, że ,,życie jest walką”- były to Henryki militarne. Akcja spektaklu umieszczona została w jednostce wojskowej, a artyści w dowcipnych scenkach zapowiadali kolejne kategorie. Jak zawsze nie zabrakło tańca, śpiewu, żartów, fragmentów filmów i… Lorda Vadera, który stał się leitmotivem tych przedstawień.

Tradycyjnie galę wręczenia Henryków uświetnili zaproszeni goście: burmistrz Marek Charzewski, starosta Mirosław Czapla, Dyrygent chóru Lutnia Bożena Belcarz, przedstawiciel 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, ppłk. Mariusz Wiączkowski, pracownik Radia Malbork Robert Król, przedstawicielka Rady Rodziców Katarzyna Fabiańska, pracownik Muzeum Zamkowego Tomasz Bogdanowicz, dyrektor MCKiE Krzysztof Andruszkiewicz, absolwent Dawid Zakrzewski, Anna Kosińska oraz licznie zgromadzeni rodzice.

Spektakl przygotowali uczniowie kas I i II: Kinga Bekier, Ala Pyka, Konstancja Burzyńska, Zuzia Skok, Klaudia Półtorak, Nikola Mikołajczyk, Amelia Kobusińska, Edwin Pruchniewski, Filip Słończyński, Wojtek Bartczak, Klaudia Laskowska, Kasia Wieliczko, Pola Dzięgiel, Miłosz Wolak, Marcel Słomiński. Gościnnie wystąpiła także uczennica             z SP nr 5, Dominika Kuryłowicz.

Jak co roku autorski scenariusz stworzyły panie: Magdalena Kubaszewska i Jowita Uniewicz, które czuwały także nad przygotowaniem i przebiegiem gali.

A oto lista nagrodzonych:

SPÓŹNIALSKI:  Paweł Włodarczyk kl. 3c

INTELEKTUALISTA: Piotr Woźniak kl. 3a

LUZAK: Mateusz Waśniewski kl. 3a

KOBIETA Z KLASĄ: Katarzyna Rumińska kl. 3a

FACET Z KLASĄ: Łukasz Żygadło kl. 3a

SATYRYK: Emilka Czupa kl. 3c

INDYWIDUALISTA: Wojtek Kopij kl. 3a

DUSZA ARTYSTYCZNA: Paulina Ożóg kl. 3e

DUSZA TOWARZYSTWA: Dominik Czermak, kl. 3d

PAPUŻKI- NIEROZŁĄCZKI: Filip Markowski i Mikołaj Gradowski kl. 3a

MARUDA: Kasia Banaszek kl. 3c