Warsztaty kreatywności w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku .

We środę,  10 kwietnia br.,  uczniowie klas pierwszych (I a, I c oraz I f) wzięli udział w warsztatach kreatywności, przeprowadzonych przez  pracowników Europejskiego Centrum Solidarności –Wiktorię Krezymon oraz Jędrzeja Sołowija w ramach projektu STREFA MŁODZI WIEDZĄ.

Projekt  powstał z myślą o młodych i aktywnych osobach z województwa pomorskiego, które

chcą kształtować politykę młodzieżową, mając na nią realny wpływ. To również szansa, by przekonać uczniów do instytucji samorządowych i kulturowych działających w  województwie pomorskim.

Zajęcia Siła kreatywności poprowadził Jędrzeja Sołowija – trener Odysei Umysłu,  praktyk nieszablonowego podejścia do edukacji, fan popkultury i wykorzystywania jej w edukacji. Od najmłodszych lat w jego życiu obecne były gry wideo – początkowo grał w nie, teraz popularyzuje włączanie ich w proces edukacji.

Podczas zajęć  uczniowie pracując w grupach rozwijali umiejętność krytycznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów oraz pracy zespołowej.

Udział w projekcie był dla nich nie tylko świetną zabawą, ale był szansą na zmianę szablonowego myślenia.