Widowisko  słowno – muzyczne „Nie igraj z diabłem”, z udziałem  uzdolnionej muzycznie młodzieży, w tym uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza  i  wokalistów studia wokalnego „Balbiny” w Malborku.

Chociaż konwencja przedstawienia jest komediowa i rozrywkowa, to dotyka ciągle aktualnego problemu egzystencjalnego: mieć czy być. Już Jan Kochanowski przestrzegał, że za kuszącym, atrakcyjnym walorem „urody, mocy, pieniędzy, sławy” kryją się wartości złudne, nietrwałe. Twórcy spektaklu postanowili przypomnieć, że w powodzi różnych pokus konsumpcyjnego modelu życia propagowanego przez medialno-internetową spółkę najlepiej kierować się rozsądkiem i przekonaniem, iż popularność, kariera i tzw. kasa nie są najważniejsze. Zwracając się do dzieci, młodzieży i starszych odbiorców, robią to w sposób daleki od nachalnego moralizatorstwa, zapraszając już na premierę spektaklu, która odbędzie się 12.listopada 2022r.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Widowisko  słowno – muzyczne „Nie igraj z diabłem” na podstawie sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem”.

Reżyseria: Grzegorz Pacanowski i Maria Seibert,

Współpraca  artystyczna : Agata Kujawa,Tadeusz Seibert, Adam Lemańczyk