Wizyta w Sejmie z udziałem uczniów naszego liceum!

Dnia 8 marca 2024 roku, z dumą informujemy, że uczniowie naszego liceum mieli niepowtarzalną okazję gościć w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej pod opieką pana Rafała Kuziemkowskiego. To niezwykłe wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu Pani Poseł Magdaleny Sroki, która objęła patronatem II edycję Młodzieżowego Konkursu Obywatelskiego.

W trakcie naszej wizyty w parlamencie nie tylko mieliśmy okazję podziwiać monumentalny obiekt, lecz także zgłębić jego fascynującą historię. Nasze spotkanie z Panią Poseł Magdaleną Sroką, inicjatorką konkursu, było niezwykłą okazją do poznania kulis pracy parlamentarzystów oraz dzielenia się doświadczeniami związanych z pełnieniem funkcji publicznych.

Pani Poseł w sposób pełen pasji i zaangażowania przybliżyła nam nie tylko codzienne obowiązki parlamentarzystów, lecz także tajniki procesu legislacyjnego. Jej inspirujące słowa stanowiły nieocenioną lekcję zarówno z zakresu funkcjonowania demokratycznego państwa, jak i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Poniżej prezentujemy kilka uchwyconych momentów z naszej wizyty w Sejmie, które oddają atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a szczególnie Pani Poseł Magdalenie Sroce oraz panu Rafałowi Kuziemkowskiemu za niezapomniane doświadczenie.

Dzięki takim inicjatywom, nasza młodzież ma szansę rozszerzać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności obywatelskie oraz inspirować się do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. To kolejny krok w kształtowaniu odpowiedzialnych obywateli i budowaniu silnego społeczeństwa.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy relacjonować kolejne ciekawe wydarzenia z życia naszej społeczności edukacyjnej.