Wycieczka do Łodzi

W dniach 18-20 października klasy 2d z 2 LO w Malborku  i my z 3c  odwiedziliśmy  Łódź, piękne miasto leżące w środkowej Polsce.
Rozpoczęliśmy od Muzeum Miasta Łodzi, które mieści się w zabytkowym, dawnym pałacu Poznańskich. Podczas spaceru z przewodnikiem, szliśmy słynną ulicą Piotrkowską z przepięknymi secesyjnymi kamienicami,  a nawet udało nam się odwiedzić znakomitą, znaną na całym świecie Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera.
 Na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym poznaliśmy warunki rekrutacji oraz uzyskaliśmy wszelkie niezbędne informacje o kierunkach studiów, jakie  uniwersytet oferuje. Uczestniczyliśmy w wykładzie dotyczącym ran  i próbowaliśmy swoich sił w zakładaniu szwów, co okazało się nie lada wyzwaniem. Kolejnym punktem wycieczki było nowo powstałe Centrum Nauki i Techniki  EC1, w którym przedstawiono nam mechanizmy działania starej elektrowni. Niektórzy odkryli talent do kontrolowania tej ogromnej konstrukcji w grze edukacyjnej. Odwiedziliśmy też  planetarium, gdzie zgłębiliśmy tajemnice czarnych dziur oraz podziwialiśmy konstelacje widoczne na jesiennym niebie.
Ostatniego dnia poszliśmy do Łódzkiego  Muzeum Włókiennictwa, mieszczącego się w dawnych zakładach przemysłowych  gdzie poznaliśmy codzienne trudy robotników. Byliśmy też  w kinie a niektórzy nawet znaleźli czas na zakupy w łódzkich galeriach, które jak całe miasto zachowane są w industrialnym stylu. Wizytę w Łodzi zakończyliśmy w Radiu Eska i kto wie, może jak nie lekarzami, naukowcami czy wielkimi przedsiębiorcami, to w przyszłości zostaniemy radiowcami….
Mimo niezwykle intensywnie spędzonego czasu, wróciliśmy w bardzo dobrych humorach, a piękną Łódź będziemy jeszcze długo wspominać.

                                                                                                                   klasa 3 c