Wycieczka do oliwskiego ZOO

Dnia 11 czerwca 2021 r. klasy 2c3 i 2c4 odwiedziły Gdański Ogród Zoologiczny, który okazał się idealnym miejscem do obserwacji różnorodnych gatunków zwierząt z całego świata. Wycieczka miała charakter edukacyjny- wszyscy uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach terenowych.

   Nasze główne zadanie polegało na klasyfikacji dziesięciu gatunków zwierząt poprzez określenie ich miejsca zamieszkania, typu, gromady, rzędu i rodziny. Jako młodzi biolodzy zostaliśmy poproszeni o opisanie wybranego gatunku z królestwa zwierząt. Ponadto każdy z nas miał okazję wybrać swoje jedno ulubione zwierzę. Ostatnim zadaniem w czasie pracy terenowej było scharakteryzowanie osobnika, który spodobał nam się najmniej.

   Nasza wycieczka okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem, gdyż wszyscy podopieczni oliwskiego ZOO „przyjęli” nas przyjaźnie, co sprawiło, że czuliśmy się tam bezpieczni. W czasie zwiedzania udało nam się również „zaliczyć” obowiązkowe lody w miejscowych punktach gastronomicznych. Droga powrotna minęła w głębokiej ciszy, gdyż większość z nas odsypiała trudy terenowych zajęć.

                                                                                                                      Zredagowała Magdalena Gałązka (kl. 2c3)