Wycieczka do stolicy

` Dnia 27 kwietnia klasy 1A i 1C wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Warszawy, objętą hasłem „Poznaj Polskę”. Po długiej, ale przyjemnej podróży, uczniowie w końcu mogli zasmakować trochę „życia w stolicy”. Na początku wybrali się  na Powązki, by zapalić znicze pamiętnym i zasłużonym Polakom, którzy zginęli w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. Później mogli podziwiać wspaniałe Ogrody Botaniczne Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie udali się oni do hotelu „Ibis”, by przygotować się do zbliżającego się spektaklu „Metro” w Teatrze „Buffo”. Niestety, nie wszystko poszło po ich myśli. W centrum Warszawy zdarzył się wypadek, przez co nasi uczniowie przybyli na sztukę spóźnieni. Nie przeszkodziło im to jednak w zachwycaniu się choreografią ,śpiewem i muzyką spektaklu. Drugiego dnia wszyscy od samego rana byli na nogach. Na początku uczniowie zwiedzili Zamek Królewski,  podziwiali zapierające dech w piersiach obrazy i przepiękne sale . Później udali się do Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, w którym uczestniczyli w niesamowitej i bardzo angażującej różne zmysły wystawie przedstawianej przez dwóch przewodników. Po wyczerpującym dniu wszyscy udali się do galerii „Arkadia”, by zaopatrzyć się w prowiant na zbliżającą się drogę powrotną. Gdy uczniowie w końcu wsiedli do autokaru zmierzającego już do Malborka, opowiadanym historiom i śmiechom nie było końca, a każdy ze smutkiem patrzył na oddalającą się Warszawę.

Biblioteka-Uniwersytecka

Zdjęcie 2 z 14