Komunikat Muzeum Zamkowego w Malborku

Dyrekcja szkoły przekazuje komunikat Muzeum Zamkowego w Malborku skierowany do absolwentów naszego liceum.

Szanowni Państwo ,

 w ramach prowadzonego projektu przez Muzeum Zamkowe w Malborku dotyczącego odbudowy budynków gospodarczych na Przedzamczu, prowadzimy tzw. działania miękkie polegające na zebraniu wspomnień i dokumentacji fotograficznej  dotyczących zamku od czasów wojny po dziś.

Posłużą one do powstania publikacji, która będzie utrwalała różne historie związane z odbudową i z życiem na zamku.

Zapraszam do współpracy i pomocy przy spisaniu historii wzbogaconych zdjęciami,  które Państwo posiadacie i które zgodzicie się nam udostępnić do druku. W ten sposób zapiszecie swoje wspomnienia na kartach historii.

Podsyłam zestaw naprowadzających pytań , ale interesuje nas wszystko, co wiąże się z odbudową i z życiem na zamku. Materiały zbieramy do końca lipca 2023 r.

Zestaw pytań do wspomnień :

Czy Ty lub członkowie Twojej rodziny uczestniczyli w odbudowie, pracowaliście w zamku?

– Czy odbudowa zamku w ogóle coś dla Ciebie znaczy? Czy masz do niej stosunek emocjonalny, czy jest (było) to Tobie obojętne?

– Czy może Ty lub Twoja rodzina jesteście z niej dumni, uważacie za własny dorobek, czy jest to Ci obojętne?

– Czy olbrzymi wysiłek państwa polskiego i władz lokalnych włożony w odbudowę wydaje Ci się zasadny?

– Czy jest (było) to miejsce ważne, gdzie spędzałaś(eś) czas, które utrwalałaś(eś) w postacie fotografii lub wspomnień zachowanych w pamięci Twojej lub pokoleniowej (rodzinnej)?

– Czy utożsamiasz się z działalnością funkcjonującego w murach zamkowych i będącego następstwem odbudowy Muzeum Zamkowego?

– Czy posiadasz jakieś zdjęcia, czy artefakty z różnych okresów „życia zamku” i mógłbyś je udostępnić na potrzeby powstającej publikacji lub przekazać do Muzeum?

Materiały można przesyłać na adres pocztowy :

Muzeum Zamkowe w Malborku

82-200 Malbork

Ul. Starościńska 1

lub mailem na adres: b.stawarska@zamek.malbork.pl