Wygrał indeks

W ciągu trzyletniej edukacji w naszym Liceum Maciej Szymula z klasy 3A odniósł wiele sukcesów, zwłaszcza z matematyki. Dnia 19 kwietnia 2016 r. prof.dr hab. inż. Wojciech Sadowski, dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej PG wręczył Maćkowi dyplom Laureata Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks” uprawniający do rozpoczęcia studiów na tym wydziale w r.szk. 2016/2017. Uroczystość uświetnił ciekawy wykład z topologii doc. Zdzisława Dzedzeja oraz film dotyczący liczb zespolonych.

21 kwietnia 2016 r. Maciek uczestniczył także w finale (12 finalistów) Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa” organizowanego przez Koło Naukowe Matematyków UG. Jeśli chcielibyście porozwiązywać zadania z finału, to umieściłem je  w Galerii zdjęć. W eliminacjach zdobył 59 pkt na 60 możliwych ( 3-ci wynik).

Oprócz tych sukcesów Maciek był przez kolejne trzy lata finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Sowa Matematyczna”. W roku szkolnym 2014/2015 zajął drugie miejsce, a brało udział ponad 5 tys. uczniów.

W tym roku w konkursie „Kangur Europejski” Maciek uzyskał świetny wynik – 113,75 pkt.

Osiągnięcia te są kumulacją nie tylko zdolności, ale również wytrwałej pracy.

MM