XXV Śpiewać każdy może

Już od 25 lat tradycyjnie na wiosnę w I LO odbywa się konkurs muzyczny pt. „Śpiewać Każdy Może”. Celem imprezy jest dobra zabawa, odkrywanie talentów oraz integracja uczniów. Tegoroczną uroczystość otworzyli zwycięzcy z poprzedniego roku czyli klasa 2F. Oddali oni przechodni puchar, aby jurorzy przekazali go kolejnej klasie. Występy oceniało jury w składzie:

Pani wicedyrektor – Joanna Lamkowska

Edyta Zimbał

Jolanta Dzikowska

Anna Szatybełko

Oraz przedstawiciel uczniów Michał Ciechowski

„Jestem z miasta” to temat tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Można było zgłosić każdą piosenkę z nazwą miasta w tekście. Wybranie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla jury ze względu na kreatywność i zdolności muzyczne klas. Po burzliwej naradzie ogłoszono następujący werdykt.

Specjalną nagrodę dla wokalisty otrzymał Maciej Liśkiewicz z klasy 1C za piosenkę „One night in Bangkok”.

Nagrodę specjalną otrzymała również klasa 1 Gimnazjum Awans, za piosenkę „La isla Bonita”, jako najmłodsi uczestnicy naszego konkursu.

Wyróżnienia otrzymały klasy 2C z piosenką „Love Shock” oraz klasa 2D, która wykonała utwór pt. „W kinie w Lublinie” .

Trzecie miejsce na podium zajęła klasa 2A, która zaśpiewała popularną piosenkę „Noc z Renatą”.

Drugie miejsce zdobyła piosenka „Baju Baj” w wykonaniu klasy 2F.

Najważniejsze, zaszczytne pierwsze miejsce zajęła klasa 1E. Brawurowo wykonali przebój „San Francisco”, zyskali przychylność jury i publiczności drobiazgowo przygotowanymi strojami i układem tanecznym. Klasie w występie towarzyszył wychowawca pan Edmund Barwiński.

Szczegółowa fotorelacja z imprezy znajdzie się w Galerii.
Już za rok rozpoczniemy kolejną rywalizację, a klasa 1E będzie próbowała obronić swój tytuł najbardziej muzykalnej klasy I LO.