Z Szekspirem pod rękę

,,Piszcie z życia, z tego, co was otacza, co znacie”, ,,bawcie się pisaniem”- takie i wiele innych rad mogła usłyszeć dziś grupa młodzieży z naszej szkoły podczas warsztatów z panem Danielem Odiją, pisarzem, dziennikarzem, publicystą i współautorem komiksów, dwukrotnie nominowanym do Nagrody Literackiej Nike.

Spotkanie majowe było pierwszym z cyklu warsztatów literackich, które odbywać się będą w  I LO, w ramach realizacji projektu edukacyjnego przygotowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski, zatytułowanego ,,LIRA SZEKSPIRA- CZYLI CIĄG DALSZY (EDYCJA 2022)”. Podczas zajęć młodzież będzie doskonalić swój warsztat pisarski oraz poznawać bliżej mistrza ze Stratford- tajniki jego talentu, różnice w tłumaczeniach oraz treść niektórych sztuk. Wszystko po to, aby wziąć udział w konkursie na ,,ciąg dalszy”, czyli posługując się dowolną formą literacką, stworzyć własne, oryginalne zakończenie wybranego dramatu Williama Szekspira. Nagrodzone prace zostaną potem odczytane przez aktora gdańskiego Teatru Wybrzeże podczas wieczorku literackiego zorganizowanego w Malborku.

Na zajęciach z Danielem Odiją młodzież poznawała technikę pisania haiku, tworzyła krótkie formy literackie. Dzięki wskazówkom prowadzącego uczniowie w niezwykły sposób wyzwolili swoją kreatywność i puścili wodze fantazji.

Koordynatorami projektu są nauczyciele I LO: Jowita Uniewicz, Magdalena Kubaszewska, Marta Matylewska- Stec. Dla nich także przewidziane zostało spotkanie warsztatowe w sierpniu.