Uczniowie I LO podbijają Sudety

Miniony tydzień dla uczniów naszej szkoły biorących udział w wycieczce do Karpacza był bardzo intensywny, ale jednocześnie ekscytujący. Od poniedziałku do piątku wędrowali po górach, zwiedzali piękne okolice i integrowali się. Punktem kulminacyjnym była wycieczka do Pragi.

W pierwszy dzień, po męczącej podróży uczniowie mieli czas aby się zaaklimatyzować w ośrodku, wspólnie spędzić miły wieczór i odpocząć przed następnym dniem.

We wtorek z samego rana wycieczkowicze oraz ich opiekunowie wyruszyli na podbój Śnieżki. Pomimo chłodnej, deszczowej pogody i długiej trasy, każdy uczestnik poczuł satysfakcję z osiągniętego celu i wrócił do ośrodka zmęczony, ale zadowolony.

Środa była kolejnym dniem pieszych wędrówek. Tym razem młodzież wybrała się do Karkonoskiego Parku Narodowego. Podążając górskim szklakiem mieli okazję zobaczyć Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki oraz zdobyć kolejny szczyt – Szrenicę. Tym razem pogoda była nieco lepsza, a humory jak zwykle dopisywały. Po wyprawie uczniowie autobusem dotarli do Karpacza na zasłużony obiad.

Następny dzień rozpoczęli wyjątkowo wcześnie, gdyż o 7:30 pojechali do stolicy Czech – Pragi, gdzie zwiedzili wiele pięknych miejsc. Na początku zobaczyli Katedrę Św. Wita, a po podziwianiu piękna Rynku Staromiejskiego przeszli Mostem Karola IV. Na koniec mieli czas wolny na Placu Wacława, gdzie mogli zasmakować regionalnych przysmaków.

Wycieczka na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów naszej szkoły. Cała grupa spędziła miły tydzień i z trudem wróciła do szkolnej rzeczywistości.